Sor Bilene Bilen Cevaplasın


Hyundai i20, i30, Elentra, Accent, ix35 DAİİCHİ marka Navigasyon Nasıl güncellenir
Değerlendir:
  • 21 Oy - 2.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 96
Mesaj: 225
Cinsiyet: Male
Kıdem: Apr 2013

Hyundai i20, i30, Elentra, Accent, ix35 DAİİCHİ marka Navigasyon Nasıl güncellenir


Bu broşür DAİİCHİ marka Navigasyon ünitesine sahip olan Hyundai modellerimizin, Navigasyon programındaki haritanın güncelleme işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.
MODEL
- Model ; DAİİCHİ üniteye sahip olan TÜM modeller

PROSEDÜR
1. Öncelikle bilgisayarınızdan http://www.naviextras.com/shop/portal adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Naviextras sitesine giriş yaptıktan sonra yandaki sayfa açılacaktır.
2. Açılan sayfanın sağ kısımındaki “Hoş geldiniz konuk kullanıcı! Oturum açın veya kaydolun” sekmesinin üzerine geldiğinizde alt menü açılacaktır. Bu menüden “Kaydolun” seçeneğine tıklayınız.
Harita Güncelleme
3. Kaydolun seçeneğine tıklandıktan sonra site sizi Cihaz Seçimi’ne yönlendirecektir. Burada arama satırına DAİİCHİ yazıldığında, alttaki ağaç menüsüne Daiichi markası otomatik olarak gelmektedir. Alt menüdeki Daiichi markasına tıklandığı zaman ağaç menüsünde Daiichi navigasyon kullanan araç modellerimizi bulabilirsiniz. HYUNDAI olarak yüklemek istediğiniz modeli seçebilirsiniz.
4. Üstteki ekranda model seçimi yapıldıktan sonra site sizi sonraki sayfaya yönlendirecektir. Burada seçmiş olduğunuz modeli gördükten sonra Devam et sekmesine tıklayıp sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
5. Açılan sayfada kaydolunması için bilgilerinizin girilmesi gerekmektedir. Bilgileri özellikle e-posta adresinizi mutlaka doğru giriniz sonrasında “KULLANICI HESABIMI YARAT” sekmesine tıklayınız.
6. Kullanıcı Hesabımı Yarat sekmesine tıkladıktan sonra bu sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada kutu içerisindeki kısımda kullanıcı adınızı görürsünüz. Bu sayfada alttaki seçeneklere tıklamadan “DEVAM” sekmesine tıklayınız.
7. Devam sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfa yandaki gibi olacaktır. Bu sayfada “ÜCRETSİZ GÜNCELLEMELER” sekmesine tıklayınız.
8. Açılan alt açıklama kısmında kırmızı ile yazılı olan buradan linki üzerine tıklayıp güncelleme için gerekli olan Naviextras Toolbox programını bilgisayarınızın masaüstüne indiriniz. NOT: Buradan linki çalışmıyorsa aşağıdaki adresten programı indirebilirsiniz. http://www.naviextras.com/shop/portal/downloads
9. Masaüstüne indirdiğiniz Naviextras Toolbox setup programının yandaki resimde de görüldüğü üzere simgesine çift tıklayıp, programın kurulumuna başlayınız.
10. Programın kurulumunda ilk karşınıza çıkan ekranda dil seçiminizi yapınız. (önerimiz TÜRKÇE dir). Sonrasında OK sekmesine tıklayıp devam ediniz.
11. İkinci ekranda ise İLERİ sekmesine tıklayınız.
12. Üçünçü ekranda ise KABUL EDİYORUM sekmesine tıklayınız.
13. Dördüncü ekranda program kendisi otomatik olarak kurulacağı dizini seçecektir siz sadece KUR sekmesine tıklayınız.
14. Beşinci ekranda program kurulumunun devam ettiğini görebilirsiniz. Burada kurulum bitene kadar bekleyiniz.
15. Altıncı ekranda kurulumun bitmiş olduğunu göreceksiniz. Bu noktada “Toolbox öğesini şimdi başlatmak istiyorum” seçeneğinde bulunan işareti kaldırıp BİTİR sekmesine tıklayınız. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
16. Navigasyon güncellemesi yapılacak olan MicroSD hafıza kartını, normal boyuta çeviren adaptöre takıp , bilgisayarınızda bulunan kart okuyucuya takınız. Bilgisayarda kart okuyucu yok ise USB üzerinden çalışan kart okuyucu kullanabilirsiniz. Ayrıca MicroSD kartı ufak hali ile bağlayabileceğiniz okuyucunuz mevcut ise onuda kullanabilirsiniz. Kartı bilgisayara taktıktan sonra otomatik oynatma penceresi açılırsa bu pencereyi kapatınız. Bu pencere açılmaz ise bilgisayarım klasörüne girip, bilgisayarın hafıza kartını gördüğünden emin olunuz.
17. Kartı bilgisayara taktıktan sonra kurulan programın masaüstünde oluşan kısayoluna çift tıklatarak programı çalıştırınız. NOT: Bilgisayarınızda açık başka uygulama olmamalıdır.
18. Program açılacak ve yaklaşık 1dk içerisinde takılı olan hafıza kartını tanıyacaktır.
19. Program hafıza kartını tanıdıktan sonra sol üst ve sol alt kısımda araç modeli çıkacaktır. Aynı ekranda program kullanıcı girişi için otomatik olarak Oturum Aç sayfasına geçecektir. Daha önce İnternet sitesinden oluşturduğunuz Kullancı adı ve Şifre’nizi buraya girerek OTURUM AÇ sekmesine tıklayınız.
20. Oturum Aç sekmesine tıkladıktan sonra gelen ekranda taktığınız kartın yedeğini almanız için sizi uyaracaktır. Mutlaka kartın yedeğini alınız. Şimdi Güncelle sekmesine tıkladığınızda yedekleme ekranına geçiş yapacaksınız.
21. Yedekleme ekranı açıldığında, tarih ve saat yazılı olan satıra aracın plakası yazıp Tamam sekmesine tıklayınız. Yedekleme işlemi başlayacaktır.
22. Yedekleme tamamlandıktan sonra size sil ve geri yükle seçenekleri çıkacaktır. Karta yaptığınız güncelleme başarılı sonuçlandıktan o araca ait olan yedek dosyasını buradan silebilirsiniz. Güncelleme işlemi sırasında problem çıkar ve işlem yarım kalırsa, yedek dosyayıda, Geri yükleme seçeneğinden yükleyebilirsiniz.
23. Yedekleme işlemleri bittikten sonra soldaki menüden GÜNCELLEMELER sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda mevcut olan güncelleme bilgilerini görebilirsiniz. Sağ alttan Yükle sekmesine tıklarsanız güncelleme yeni ekranda başlayacaktır. Kart güncel ise burada yine güncel olduğunu görebilirsiniz. İşlem yapmaya gerek yoktur.
24. Yükle sekmesine tıkladığınızda size tekrar yedekleme yapmanızı soracaktır. Daha önceki adımda yedek aldıysanız İptal deyip geçebilirsiniz. Yedek almadıysanız burada yedekleme işlemini yapınız. ( Yedekleme ile ilgili kısımda anlatılan adımları izleyebilirsiniz )
25. Yedekleme ekranını geçtikten sonra güncelleme başlayacaktır, Ayrıntılı Bilgi Göster seçeneğine tıkladığınızda altta ayrıntıları görebilirsiniz. İşlem bitene kadar bekleyiniz.
26. Güncelleme yükleme işlemi bittikten sonra Tamam sekmesine tıklayınız.
27. Tamam sekmesine tıkladıktan sonra açılan ekranda Cihazınız Güncel uyarısı çıkacaktır, Güncelleme işlemi bitmiştir. Kartı çıkartıp ait olduğu araca takıp çalışıp çalışmadığını deneyiniz.
28. Örnek Elantra Navigasyon cihazı ve Harita hafıza kartı yuvası...
29. Harita hafıza kartı yuvası ve yuva içindeki hafıza kartının konumu yandadır. Kartı sökmek için önce kapağı açın, kartı yuvadan çıkartmak için bir kere içeri doğru düğme gibi basıp bırakınız kart bir miktar geri gelecektir, ondan sonra kartı alabilirsiniz, kartı sökerken yönüne dikkat ediniz ve aynı konumda takınız.
NOT: MULTİMEDYA ÜNİTESİ AÇIK İKEN KESİNLİKE HARİTA HAFIZA KARTINI SÖKÜP TAKMAYINIZ. ÜNİTE MUTLAKA KAPALI DURUMDA OLMALIDIR.
Güncelleme işlemleri sırasında problem yaşarsanız size en yakın Hyundai Yetkili Servisine danışınız.

Cevapla
.


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Hyundai Elentra INFOTECH DON’T PANIC – ANDROİD HARİTA Navigasyon GÜNCELLEME thepatriot 1 3,444 09-01-2017, 12:37 AM
Son Mesaj: forza54
  Opel Corsa tavan kaportasında kurşun deliği nasıl tamir edilir opel 3 3,302 06-29-2017, 09:21 AM
Son Mesaj: escape
  Hyundai i20 INFOTECH DON’T PANIC – YAZILIM ve Harita GÜNCELLEME thepatriot 0 7,917 09-06-2016, 07:22 PM
Son Mesaj: thepatriot
  Hyundai x35 INFOTECH DON’T PANIC – ANDROİD HARİTANavigasyon GÜNCELLEME thepatriot 0 2,726 09-06-2016, 07:12 PM
Son Mesaj: thepatriot
  Opel Astra Motor Yağı Bakımı Ve Kontrolü Nasıl Yapılır escape 0 9,393 03-27-2016, 06:21 PM
Son Mesaj: escape
  Opel Corsa Lastik hava basıncı nasıl olmalı, numarası ne, değeri nedir, Nasıl yapılma thepatriot 0 6,645 08-12-2015, 01:17 AM
Son Mesaj: thepatriot
  Opel Corsa Sıfır Araç Nasıl Kullanılmalı, Hız Limiti nedir, Dikkat edilecekler thepatriot 0 3,247 08-12-2015, 12:59 AM
Son Mesaj: thepatriot
  Opel Corsa Kilometre Sayacı Nasıl Sıfırlanır thepatriot 0 6,830 08-12-2015, 12:40 AM
Son Mesaj: thepatriot

Hızlı Menü:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.