• 11 Oy - 3.09 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arama Motoru Optimizasyonu Seo Nedir NAsıl Yapılır
#1
Arama Motoru Optimizasyonu Seo Nedir NAsıl Yapılır

Arama motorlarının web sitelerini ziyaret edip indekslemesini sağlayan programcıklarına spider (Örümcek) denir. Bu arama motorlarının örümcek yazılımları web sitenizi ziyaret ettiğinde yeterli içeriğe en doğru şekilde ulaşabilmesi için yapılan işleme arama motoru optimizasyonu denir.

SEO Araçları - Tavsiye Edilen Araçlar

Sahip olduğunuz Google hesabı ya da yeni oluşturacağınız bir hesapla bu aracı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.Tek yapmanız gereken web sitenizi yönettiğiniz siteler arasına ekledikten sonra talep edilen doğrulama işlemini yapmanız. Doğrulama işlemi için Google iki farklı seçenek sunuyor. Bunlar web sitenize özel bir html sayfa eklemeniz ya da ana sayfanızın içine özel bir kod eklemeniz. Böylelikle Google web sitesinin size ait olduğunu tespit etmiş oluyor. Web sitenizi ekledikten sonra size sunulan bir çok gelişmiş optimizasyon ve raporlama aracından ücretsiz faydalanabiliyor olacaksınız. Bu araçlar web tarama hatalarının raporlanması, içerik analizi, web sitesi bağlantılarının incelenmesi gibi çok gelişmiş ve faydalı araçlar. Sadece Google'ın sunduğu web yöneticisi araçları bile web sitenizin en doğru şekilde optimizasyonu için yeterlidir.

Google Web Yöneticisi Araçlarından ücretsiz faydalanmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://www.google.com/webmasters/tools/?hl=tr


YAHOO! SITE EXPLORER

Yahoo Site Explorer ile aynı Google web yöneticisi araçlarında olduğu gibi web siteniz için birçok analiz aracı sunulmakta.Bu araçları kullanmak için yine Google'da olduğu gibi bir hesap oluşturmanız ve web sitenizi ekledikten sonra doğrulama yapmanız gerekmekte. Doğrulama işlemi için Yahoo iki farklı seçenek sunuyor. Bunlar web sitenize özel bir html sayfa eklemeniz ya da ana sayfanızın içine özel bir kod eklemeniz. Böylelikle Yahoo web sitesinin size ait olduğunu tespit etmiş oluyor.

Yahoo! Site Explorer aracından faydalanmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://search.yahoo.com/info/submit.htmlMSN WEBMASTER CENTER

MSN Webmaster Center diğer web sitesi yöneticisi araçlarında olduğu gibi web siteniz için birçok analiz aracı sunulmakta. Bu araçları kullanmak için diğerlerinde olduğu gibi bir hesap oluşturmanız ve web sitenizi ekledikten sonra doğrulama yapmanız gerekmekte. Doğrulama işlemi için MSN iki farklı seçenek sunuyor. Bunlar web sitenize özel bir html sayfa eklemeniz ya da ana sayfanızın içine özel bir kod eklemeniz. Böylelikle MSN web sitesinin size ait olduğunu tespit etmiş oluyor.

MSN Webmaster Center aracından faydalanmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

http://webmaster.live.com
  Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Açılmayan Kapanan YouTube kanalınızı kalıcı silmek için Neler yapılır bilen 0 567 05-15-2020, 02:32 PM
Son Mesaj: bilen
  Youtube Sunucu dosyayı reddetti Hatası Nasıl çözülür chetah 3 3,389 08-05-2018, 10:24 PM
Son Mesaj: bilen
  wamp server 3 msvcr110.dll hatası nasıl çözülür asus 1 2,769 12-08-2016, 11:41 AM
Son Mesaj: escape
  Window 8 10 32/64 Wamp Server kurulumu sırasında MSVCR110.dll Hatası Nasıl ÇÖZÜLÜR escape 0 3,524 12-08-2016, 11:32 AM
Son Mesaj: escape

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi