• 3 Oy - 1.67 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tevhid Ve Tağut Aldatmacası TAĞUT Nedir gerçek yüzleri
#1
VAHHABİ SELEFİYECİLERİN TEVHİD VE TAĞUT ALDATMACASI!
Değerli kardeşlerimiz! Bildiğiniz gibi bu gün İslam aleminde “Selefi” örtüsü altına saklanan “Vehhabi” adında bir virüs mevcuttur. İngilizler tarafından, “İngiltere”deki “İslam düşmanlığı” laboratuarında geliştirilen bu virüs bu gün İslam âlemini tehdit eder duruma gelmiştir.
Bu virüsler Türkiye’de de kendilerine özellikle “selefi” diyerek faaliyet göstermektedirler.
TAĞUTLA MÜCADELE(!) ALDATMASI
Bildiğiniz gibi Türkiye’de İslami bir yönetim yok ve Allah’ın kanunları ile hükmedilmiyor. Evet, bunu hepimiz ve bütün dünya biliyor zaten. Önemli olanın insanları şuurlandırmak olduğunu da biliyoruz. Çünkü daha cami cemaati şeriatın ne olduğunu bilmiyor ve şeriata karşı çıkıyor.

Bu Vehhabi selefiler de Türkiye’ye (çok iyi bir dil öğretilerek) sözde tağut mücadelesi vermek için gönderiliyor. Yani Türkiye’den seçilen veya Türkiye’ye gönderilen bu adamlar sistem (laiklik, demokrasi, Kemalizm) ile mücadele etme gayretinde olduklarını söylüyorlar.
Peki öyle mi? Elbette hayır!
Şuan günümüzde hiç sistemle mücadele edip yargılanan, alenen sistemi, kemalizmi aşağılayan bir vehhabi selefi gördünüz mü?
Timurtaş uçar Hocamızın binde birini çıkıp anlatan söyleyen bir Vehhabi selefi gördünüz mü?
Bu uğurda defalarca hapse giren Vehhabi selefi gördünüz mü?
Daha “laiklik” “cumhuriyet” “atatürk” diyemeyecek, ağızlarına alamayacak kadar korkaktırlar ve devamlı “tağuti düzen” der dururlar…
Bir Vehhabi selefinin ağzından açık açık Atatürk ismini duyup onu yerdiğini, Müslümanlar üzerinde yaptığı tahribatı ve açtığı dinsizlik yolunu anlattığını duydunuz mu?
Duyamazsınız… Göremezsiniz…
Çünkü amaç başkadır, gaye başkadır, dert başkadır…
“Tevhid mücadelesi” diyerek “Tağutla yani Allah’ın koyduğu sistemin yerine geçirilen sistemle mücadele” ettiklerini iddia ederler ama her nedense ilk olarak
-Peygamberimizin faziletlerini
-Şefaatini
-Allah dostlarını
-Tarikatları
-Hadisleri
-Mezhepleri
-Mezhep imamlarını
-Cuma namazlarını

Yani Müslümanları ne kadar Ehli Sünnete ve birbirlerine bağlayan unsur varsa onu hedef alırlar ve İslam’da delillerle sabit olan her şeyi “bid’at” diyerek reddetme yoluna giderler.
“Tağutla mücadele” derler ama İslam akaidinde olmayan “sapık itikatları” yaymaya çalışır hatta “Allah’ın (haşa) yukarıda olduğunu” iddia ederler.
Yani “tağutla mücadele” adı altında Ehli Sünnet ile mücadele ederler…
Bir çok Müslüman da (özellikle yeni yeni İslami konuları araştıran gençler) “tağutla mücadele” iddiasına kanarak sisteme karşı mücadele edecekleri zannıyla bunların peşinden gidiyor ve sinsi ağlarına takılmış oluyorlar.
İSMİN BAŞINA “EBU” KOYARAK MÜCADELE
Bunlarda temel ilimler yok “laptop alimliği” yapıyorlar. Nakle değil “akıla” dayanıyorlar. Nakli kabul ettiklerini söyleyip işlerine geleni alıyor, işlerine gelmeyeni (aynı kaynaktan da olsa) kabul etmiyorlar. “Tağutla mücadele” ettiklerini iddia ediyor ama bir köy kasaba gezip Allah’ın sistemini ve yerine konulan beşeri sistemi anlatmıyorlar. Allah’ın kanunlarının uygulanması gerektiği, nasıl uygulanacağı, hikmetlerinden anlatmıyorlar. Kimseye bunlardan da bahsetmiyorlar. Biraz sakal uzatıp, isimlerinin başına “ebu” “abu” koymakla Asr-ı Saadeti yaşadıklarını zannediyorlar.

Ve lakin tek bildikleri şey Allah dostlarına karşı düşmanlık ve bu düşmanlığı özellikle gençlerin kalbine sokmak, en azından Allah dostlarını itibarsızlaştıramaya ve değersizleştirmeye çalışmak.
SONUÇ
Sonuç olarak “tevhid” mücadelesi deyip “tağuta” karşı olduklarını söyleyen vehhabi selefiler bu kavramları sadece Müslümanların arasında tutunabilmek, dikkat çekebilmek “sistemle” mücadele etmek isteyen heyecanlı Müslümanları aldatarak Ehli Sünnet’ten ayırmak için kullanıyorlar.

Bu hususta Müslümanları uyarmalıyız…
Özellikle gençlere ulaşmalı, kendilerini bekleyen tehlikeden haberdar etmeliyiz… Hocalarımız ve talebelerimiz bu konularda şuurlandırılmalı, gittikleri her yerde bu gerçekleri ve daha fazlasını gündem yapmalı, böylece derin bir kamuoyu oluşturulmalıdır.
kaynak: ihvanlar.net
  Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Zar Kehribar Tesbih Nedir? Fiyatı Nedir Kehribar taşının gerçeği nasıl anlaşılır chetah 0 17 07-03-2020, 09:53 AM
Son Mesaj: chetah
  Tek tırnaklı eti nedir? Hileli gıdalardaki tek tırnaklı et ibaresi nedir bilen 0 1,115 01-15-2020, 05:31 PM
Son Mesaj: bilen
  Ezidiler kimdir? Ezidilik Ne Demektir? Ezidilik Dini Nedir? Ezidiler Neye İnanırlar? decide 0 793 07-27-2019, 05:55 PM
Son Mesaj: decide
  Fizan'a Kadar Yolun Var Sözü Anlamı nedir, Fizan Neresidir, Fizan'a kadar gitmek sözü bilen 0 1,014 09-02-2018, 01:52 AM
Son Mesaj: bilen
  Cenaze Telkini Nedir? Telkin Duası, Telkin Neden Yapılır? Talkın vermek nedir bilen 0 1,146 09-02-2018, 01:20 AM
Son Mesaj: bilen
  Dürzîlik Nedir, Dürzî kime denir, Dürzîlik inanışı hakkında bilgi, nerde yaşarlar bilen 0 1,179 08-15-2018, 11:20 PM
Son Mesaj: bilen
  İklima ( Aklima) İsminin Anlamı Nedir, İklima İsmi kime aittir, tarihi bilen 0 2,285 08-15-2018, 10:09 PM
Son Mesaj: bilen
  Himmet Ölçmen Kimdir, Hayatı, Sille Barajı ile bağı nedir bilen 0 1,035 08-02-2018, 10:26 PM
Son Mesaj: bilen
  2018 Siyasi Parti Üyelik İstifa Nasıl yapılır kolay yolu nedir, Neler Gerekli bilen 0 855 08-01-2018, 04:41 PM
Son Mesaj: bilen
  Erbain Nedir, Erbain Günü Nedir, Erbain Kutlamları Neden Yapılır, Erbain Günü Anlamı decide 0 3,261 11-21-2015, 06:31 PM
Son Mesaj: decide

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi