• 3 Oy - 1.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saç Ekimi Sonucunu Ne Zaman Görebilirim?
#1
Uzun süre saç kayıpları ile mücadele eden kişilerin saç ekimine karar verdikten sonra, en kapsamlı sonucu ne zaman görebilecekleri heyecanı gayet olağan bir durumdur. Hatta seansların en keyifli taraflarıda bu kısım olmaktadır genellikle. Bu soruya cevap vermeden önce saç ekimi seansları hakkında genel bir bilgi vermek sürecin daha kolay anlaşılabilmesi adına büyük kolaylık sağlayacaktır.

Seanslarımız genellikle ön görüşme, saç ekimi ve son olarakta ekim sonrası ilk banyo şeklinde 3 aşamada gerçekleşmektedir. 3. Aşamaya katılma konusunda herhangi bir zorunluluk yoktur. Seans sonrasında ki ilk saç yıkama işleminizi evde kendinizde yapabilirsiniz. Tabi bu süreci ne şekilde uygulayıp, yöneteceğiniz konusunda gerekli tüm bilgilendirme, uzmanlarımız tarafından en ince ayrıntısına kadar açıklanacaktır.

Ön Görüşme Ve saç ekimi

Kliniğimizden ön görüşme yapabilmek adına uygun tarihler için randevu aldığınızda, seansa ilişkin tüm değerlendirmeleri uzmanlarımız ile karşılıklı olarak tartışabileceksiniz. Ekim uygulamalarına dair tüm değerlendirmeleri yaptıktan sonra danışanımız ve uzmanlarımız açısından uygun olan bir tarih belirlenerek saç ekim işlemine ilk adım atılmaktadır.

Belirlenen tarihlerde lokal anestezi altında donör alandan alım yapılarak, gerekli görülen bölümlere transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu transfer işlemi ile birlikte saç ekim uygulamalarına dair aşamaları büyük oranda tamamlamış olmaktayız. Bundan sonraki süreç, ekim işlemlerinin uygulama bölümünden ziyade sabırla bekleme kısmını kapsamaktadır.

Uygulamanın 3. günü itibarı ile, ilk saç yıkama işlemini gerçekleştireceğiz. İlk saç yıkama konusunda gerekli tüm bilgilendirmeler klinikte uzmanlarımız tarafından açıklanacağı gibi danışanın tercihine bağlı olarak Aslı Tarcan mesai arkadaşlarımız tarafından da yapılabilmektedir.

İlk yıkama işleminin ardından sonraki diğer yıkamalar danışanın kendisi tarafından yapılabilecektir. Bu işlemler sırasında kullanmanız gereken tüm bakım ürünleri vs hakkında gerekli bilgilendirmeler yine yapılacaktır.

Herhangi bir konuda aklınıza takılan her türlü soru ve sorunda yine her daim yanınızda olacağımızın da teminatını veriyoruz. Süreç sonrasında yumuşak hareketler ile yıkama işlemini tamamlamanız halinde herhangi bir sorun ile karşılaşmanız ihtimal dahilinde bulunmamaktadır zaten.

Ekim İşleminden Sonra Saç Çıkma Süreci

Evet geldik az önce bahsettiğimiz tüm bu işlemlerin en heyecanlı noktasına. Tüm işlemleri uygun şekilde tamamladınız ve artık yeni görüntünüze dair heyecan kıpırtıları hissediyorsunuz değil mi?

O halde size şöyle bir müjde verebiliriz. Beklediğiniz bu zaman dilimi uygulama sonrasında, yaklaşık olarak 2 ay gibi bir zaman sonra ekilen saç kökleri çıkmaya başlayacaktır.

İkinci 2 aylık süreçte ise çıkan saç telleri hızlı bir şekilde uzamaya başlayacak ve üçüncü 2 aylık süreçte de tam olarak olmasada en genel hali ile son duruma gelmiş olacaksınız. Saçlarınızın tam olarak son görünümüne kavuşma süreci ise saç ekimi işleminin tamamlanmasının ardından 1 yılı bulabilmektedir.
  Alıntı
#2
Arkadaşlar yeni üye oldum ve meslek olarak saç ekimi uzmanı doktorumuz aslı tarcan ın asistanıyım sizlere özel olarak anlatımlı ve özgün makale yazmak istedi sevgili aslı tarcan hanımın kendine ait yazıları ve bilgileridir.
  Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kazak Türk’ü güreşçi Baluhan Solak Kimdir, ne zaman ölmüştür bilen 0 1,657 01-20-2019, 09:32 PM
Son Mesaj: bilen
  Yurt yerleştirme sonuçları açıklandı Yurtkur Sonucunu öğren escape 0 3,000 08-31-2013, 12:43 PM
Son Mesaj: escape
  Şevval orucu nedir, nasıl ve ne zaman tutulur? escape 0 3,372 08-09-2013, 12:54 PM
Son Mesaj: escape

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi