• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M.2 NVME PCI e ve M.2 SATA Signal SSD Hdd arasında ki fark
#1
M.2 NVME PCI e ve M.2 SATA Signal SSD Hdd arasında ki fark 

M.2 tabanlı SSD'lerin belki de en heyecan verici özelliği NVMe (geçici olmayan bellek ekspresyonu) tabanlı modellerdir. SSD'ler RAM'e benzer şekilde yüksek hızlı belleklerdir, ancak SATA 3.0 yalnızca 6 GB / s hızında çalıştığından, SSD hızları sonunda platolanırdı. NVMe teknolojisi, SSD'lerin gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına izin veriyor: kabarık hızlı hızlar.

M.2 SSD sürücüler çok küçüktür; küçültme büyüklükleri çoğu zaman bir sakız çubuğuyla karşılaştırılır. M.2 SSD'ler, anakarta bağlanmak ve sürücüye güç sağlamak için kablo kullanmaya dayanan geleneksel SATA tabanlı sürücülerin aksine, M.2 soketinde doğrudan ana karta bağlanır. Bu, özellikle birden fazla depolama sürücüsü kullanan sistemlerde büyük bir avantajdır.

NVMe SSD'ler, SATA SSD'lere kıyasla hızda 4x veya daha fazla artış sağlar! Bir sabit sürücüden bir SSD'ye yükseltme, önyükleme hızlarından dosya yükleme hızlarına kadar her şeyde anıtsal bir fark yarattığından, bir NVMe SSD'ye yükseltme çeşitli bilgi işlem görevlerinde kazanç sağlayacaktır.


[Resim: LVCARDS-m-2-ssd-128gb-256gb-512gb-1TB-M2...242-mm.png]


[Resim: 2-5-inch-SATA-3-to-M-2-NGFF-SATA-SSD-ada...7-mm-1.jpg]
  Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Monster Notebook PCIe NVMe SSD Harddisk Sorunu delice 1 1,590 01-23-2018, 01:56 PM
Son Mesaj: escape

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi