• 21 Oy - 3.48 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bekçi Tur Kontrol Sistemi nedir?, Sistem nasıl çalışır?
#1
Bekçi Tur Kontrol Sistemi nedir?, Sistem nasıl çalışır?

Bekçi Tur Kontrol Sistemi nedir?
Bir bekçi tur kontrol sistemi çalışanların farklı zamanlarda yapmış olduğu turları kayıt altına alan bir sistemdir. Bu sistem çalışanların yapması gerektiği belirlenmiş alanlardaki turlarını doğru bir şekilde yaptıklarını ispat eden, legal durumlar ve sigorta kayıtları için teminat oluşturan bir sistemdir. Bu sistem, çalışanın yaptığı turda zamanında olması gerektiği önemli noktada olup olmadığını kaydeder. Bu sistemin içerisinde bir adet okuyucu, bir adet usb kablosu, RFID taglar, bekçi ID kartı ve yazılım bulunmaktadır.

Sistem nasıl çalışır?
Bekçi her kontrol noktasında aktive edilen bir reader taşır. Kontrol noktaları elektronik hafıza kartları, RFID veya manyetik şeritler gibi proximity mikroçipler içerebilir. Tur sırasında, reader kontrol noktalarının seri numaralarını tarih ve zamanla birlikte kaydeder. Bir tur tamamlandığında, bilgiler belli bir lokasyona sahip seri numaralarının bulunduğu bilgisayara alınır (örn. Kuzae Kapısı, Hücre No.1, vs.).
Ayrıca reader, aynı zaman periodu içerisinde veya sıralı oluşabilecek kontrol noktası aktivasyonlarının kopyalanmasını gözardı edebilecek şekilde programlanabilir. Bilgisayar yazılımı readerdan aldığı datayı düzenlenmiş bir şekilde olmayan kontrol noktalarının veya turların bilgileriyle birlikte rapor olarak yazdırabilir. Bu durumda yönetici bütün bilgileri kontrol etmek zorunda kalmaz.
  Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Bilgisayardan 1 Uzun 2 kısa bip sesi geliyor arıza nedir bilen 0 885 07-22-2018, 12:06 PM
Son Mesaj: bilen
  Hdmi Nedir, Micro HDMI nedir, Mini Hdmi Nedir Özellikleri ve resimleri escape 0 2,762 11-04-2016, 06:11 PM
Son Mesaj: escape
  Hp p1102 yazıcı tonerinin numarası nedir samsung 1 2,052 10-27-2016, 05:11 PM
Son Mesaj: chetah

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi