Photoshop cannot Open this File Hatası Çözümü, Raw, Nef resimleri Photoshopta Açma

Photoshop cannot Open this File Hatası Çözümü, Raw, Nef resimleri Photoshopta Açma

Merhaba arkadaşlar Profesyonel Fotoğraf makinesi ile çekilen ve RAW ve nef uzantılı resimlerinizi photoshop ile açmak istediğinizde karşınıza böyle bir hata çıkmaktadır. İnternette genellikle bu hatayı gidermek için Photosohp Raw eklentisini yükleyin. vb. tavsiyeler görürsünüz. Size Kolayca bir çözüm yolu sunalım:

İlk olarak Adobe Photosohop Programını Açın Yardım/Help menüsünden Updates kısmından programınızı en güncel hale getirin. (Bu işlemi yapamayan arkadaşlar diğer işlemlere geçebilir)

Ardından Bu adresten Photosop Raw eklentisinin en son sürümünü indirip kurun. Kurulum Sırasında Photoshop programınız kapalı olsun.

Adobe DNG Converter Programını indirin. indirmek için bu adresi tıklayın. (Link Windows içindir. Mac ve Linux için açılan sayfada bulunan linkleri tıklayın) Bu program Camera Raw dosyalarının kalitesini bozmadan DNG formatına çevirir. Çevrilen Dng uzantılı resmi Raw yüklü Photoshop sorunsuz açar.

İndirdiğiniz Adobe DNG Converter Programını kurduktan sonra açın.

açılan programda 1,2,3,4 adımlardan elinizde bulunan Raw resimleri Dng ye çevirin. 1. aşamada Raw uzantılı resimlerin bulunduğu klasörü seçin. 2. aşamada Resimlerin kaydedileceği klasörü seçin. 3. ve 4. aşamalar isteğe bağlıdır. Son olarak dönüştür demeniz yeterlidir.

Dönüştürme işlemi sonrası Dng uzantılı resimleri çift tıklarsanız Adobe Photosopta otomatik açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir