MSI Gaming Notebooklar Recovery Yapma, Resetleme, Factory Resetleme Nasıl yapılır, Recovery Key

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere MSI Marka Gaming serisi Notebooklarda Recovery yaparak format atma, cihazı sıfırlama işlemini nasıl yaparız onu analatacağım. Bu işe başlamadan önce bilgisayarınızda bulunan bütün yedekleri farklı bir harici diske yedekleyin. Çünkü bu işlem bütün verilerinizi silecektir. Ve şunu unutmayın bu işlemin başaılı olabilmesi için cihazınızın daha önce USB veya CD ile format atılmamış olması lazım. Daha önce USB ile format atılmış ise bu işlemler başlamaz.

Şimdi gelelim yapılacaklara; ilk olarak cihazınızın açılıyor ise cihazınızın CTRL ve Shift tuşlarına basılı tutarken yeniden başlat butonuna tıklayın. Yeniden başlat yere tıklarken klavyeden CTRL ve Shift tuşlarına basacaksınız. Cihazınızın yeniden başlayınca karşınıza sorun gider ekranı gelecek. Sorun gider yere tıklayıp MSI Factory Setting yazısına tıklayın. Cihazınız yeniden başlayıp Recovery System ekranına gelecek, oradan System Partition Recovery yazısına tıklayın. Bu işlemin başlaması için şarj aletinin takılı olması gerekmektedir.

Recovery işlemi başlayınca kısa bir süre içinde cihazınız ilk aldığınız gün gibi karşınıza gelecektir. Daha önce dediğim gibi bu Recovery işleminin çalışması için daha önce USB veya CD ile format atılmamış olması gerekir. Ve ayrıca bu sistem FreeDOS yani işletim sistemi yüklü gelmeyen cihazlarda olmaz. Silinen Recovery bölümü tekrar düzelmez maalesef. Cihazınız açık iken bu şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. Cihazınız hiç açılmıyor ise cihazı açar açmaz F3 tuşuna basınca sorun gider ekranı gelecektir. Yapacaklarınız bu kadar, kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.