Max Os Kurulumunda Bu öğe geçici olarak mevcut değil hatası çözümü

Merhaba arkadaşlar MacOs X işletim sistemi kurulumunda aldığınız “Bu öğe geçici olarak mevcut değil. Daha sonra tekrar deneyin. Bu öğe geçici olarak kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” hatasının çözümü için bu yazılanları dikkatlice okursanız sorununuzu çözersiniz. işte yapacaklarınız:

  • ilk bileceğiniz doğru şey; cihazda daha önce kullandığınız apple kimliğini kullanıyor olmanızdır. farklı bir apple kimliğinden dolayı bu hatayı alabilirsiniz. eski apple kimliğinizi hatırlamıyorsanız son madddede yazılanlarla usb ile format atın.
  • ilk olarak cihazınızın saat tarihini kontrol edin. saat tarih yalnış ise terminali saçın ve date komutu ile saat tarihi düzeltin. Tarih yalnış olursa genellikle şu hatayı da alırsınız: ” Yükleme hazırlanırken bir hata oluştu Bu uygulamayı yeniden çalıştırmayı deneyin” bu iki hatanın sebebi tarih yalnışlığı olabilir. Bu adreste bulunan linke tıklayın videoyu izleyip tarih saati düzeltin. MacBook Air Yükleme hazırlanırken bir hata oluştu Bu uygulamayı yeniden çalıştırmayı Hatası Çözümü
  • kurulum ekranında çevrimiçi yardımdan icloud.com adresinden apple hesabınızı açmayı deneyin.
  • mac kendi orjinal mac sistemini kuruyor olduğu için hep aynı sayfaya dönüp duruyorsunuz. bunun yerine internet recovery yi kullanarak güncel sisteminizi kurabilirsiniz. internet recovery için yapmanız gereken: Mac’inizi yeniden başlatın ve Command (⌘) – Option (⌥) ve – R tuşlarını basılı tutun. ““ İnternet Kurtarmayı Başlatmak ” diyen küre simgesini gördüğünüzde tuşları serbest bırakın.kuruluma başlayın.
    Orjinal Mac OS Kurma, Mac Os Internet Recovery nasıl yapılır
  • yukarıda yazılanlar işinizi görmediyse son maddede yazacaklarım işinizi görecektir. çünkü ben bu yolla çözdüm. işte yapacağınız şey:
    vereceğim linkte bulunan video yardımı ile MacOs içeren bir usb bellek hazırlayın. Ve cihazınızı bu bellekle başlatıp sıfırdan temiz bir kurulum yapın. işte link: Windows’ta macOS X USB Bootable Disk Oluşturma, MacOS Kurulumu İçin USB Bellek Nasıl Oluşturulur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir