IBM SPSS Statistics Programı Ücreti, Fiyatı, Satışı Nerden Alabilirim?

IBM SPSS Statistics Programı Ücreti, Fiyatı, Satışı Nerden Alabilirim?

SPSS, pek çok akademik kurum tarafından kullanılan bir istastik yazılımı. SPSS bilgisayar programı (İngilizce açılmıyla: Statistical Package for the Social Sciences), ilk sürümü 1968 yılında piyasaya verilmiş istatistiksel analize yönelik bir bilgisayar programıdır.

Özellikle Üniversitelerimizde Akademik çalışmaların çoğunda olmazsa olmazların başında gelen bu program 2009 yılında IBM firması tarafından satın alınmıştır. Satın alma işlemi sonrası program ismi PASW Statistics adıyla (versiyon 17.0.3, 18.0, 19=8.0.1, 18.0.2 ve 18.0.3 için) anılıp Ağustos 2010 (versiyon 19.0)’dan itibaren resmen IBM SPSS Statistics olarak isimlendirilmeye başlanmıştır.

Programa ait en güncel fiyatı bu linke tıklayıp öğrenebilirsiniz. Program sabit  bir fiyata sahip değildir. ek özellikler vb. sebeplerle fiyatı değişmektedir. ancak açılış fiyatı 1210$ dır. ( yaklaşık 4400TL) —- (Şubat 2017 fiyatı)

Base, Standard, Professional, Premium olarak farklı versiyonları vardır. en kısıtlı sürüm olan Base versiyonu 1170$ yani yaklaşık 4000 Tl dir.

 

Bu ürünü Ibm sitesi üzerinden Kredi Kartınızla veya Türkiyede faaliyet gösteren aşağıda isimleri yazılı olan firmalardan alabilirsiniz.

Spss Türkiye Destek Firmaları:

  • AIMS – Analitik Bilgi Yönetimi Çözümleri
    www.aims.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.