Sor Bilene Bilen Cevaplasın

Tam Versiyon: Toshiba Satelitte W300dt-a-104 notebook windows 7 kurulumu Boot mode yok ÇÖZÜLDÜ
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Toshiba Satelitte W300dt-a-104 notebook windows 7 kurulumu Boot mode Bios Hatası

merhaba arkadaşlar elimde bulunan Toshiba Satelitte W300dt-a-104 marka bilgisayara windows 7 kurmak istiyorum, Uefi bios etkin olduğu için bilgisayarı yeniden başlatıp boot ayarlarını yapmak istiyorum. F2 ile ilk ekranda biosa girip boot mode security disable yapıyorum advaced menüsünde boot mode yazan sekme bende yok. bildiğim kadarıyla boot mode seçneği csm boot olmak zorunda windows 7 kurmak için.

teşekkürler.
Böyle uefi bioslarda Toshiba Bios ayarları şöyle yapılır:

ilk olarak bilgisayar yeniden başlatılır F2 tuşu ile biosa girilir, bios ayarlar kısmında seninde dediğin gibi ilk olarak Bios Boot Security Disable yapılır, advanced menüsünden Boot mode kısmı CSM boot olarak değiştirilir. Ama bazı modellerde boot mode kısmının olmadığını bizlerde gördük. Bunun çözümü Daha güncel bir biosu var ise modelinizin onu indirip uygulamak şayet bios güncelleyip yine göremiyor iseniz boot mode u servisine telefon açıp durumu anlatıyorsunuz

Sizden cihazı onlara göndermenizi isteyecekler, Sanırım şimdilik yapılacak tek şey bu