Eset Nod32 ecp.20003 güncelleme Hatası Çözümü

Merhaba arkadaşlar ESET Internet Security, ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security, ESET Smart Security Premium programlarından herhangi birini kullanıyorsanız ve güncelleme yapmak istediğinizde veya aktivasyon yapmak istediğinizdde ecp.20003 hatası alıyorsanız işte yapacağınız işlemler:

  • ilk olarak ESET giriş sayfasını ziyaret ederek İnternet bağlantınızın etkin olduğunu doğrulayın. Güncellemeleri indirebilmeniz için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekir.
  • Eset Programını açın Gelişmiş ayarlara erişmek için F5 tuşuna basın. Güncelle’yi, Temizle’yi ve ardından Tamam’ı tıklatın. Silme grileşmişse (veya yoksa kullanılamıyorsa), bilgisayarınızı yeniden başlatın ve önbelleğinizi yeniden temizlemeyi deneyin. Sorun devam ederse, sonraki adıma geçin.
  • Başlattan CMD yi yani Komut İstemi simgesini sağ tıklatın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. açılan komut satırına netsh winsock reset yazın ve Enter tuşuna basın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve etkinleştirmeye çalışın.
  • son olarak ve kesin çözüm için: C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc adresine gidin ve hosts dosyasını sağ tuş birlikte aç diyerek NotePad ile açın. edf.eset.com vb. etki alanıyla ilgili DNS girişleri içerip içermediğini kontrol edin. orda eset ile ilgili satırları silip kaydedin.

Yorumlar 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.