Dell Inspiron 13 7000 notebook recovery, recovery key, factory reset, format Nasıl yapılır

Dell Inspiron 13 7000 notebook recovery, recovery key, factory reset, format Nasıl yapılır.

Merhaba arkadaşlar Dell Inspiron 13 7000 serisi notebook bilgisayarınıza format atıp ilk haline getirmek istiyorsanız ve fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız işte yapacaklarınız:

 Not:
-bu işlemi yapabilmeniz için bilgisayarınızın daha önce cd veya usb ile formatlanmamış, orjinal haliyle duruyor olması lazım.
-bu işlem sırasında bilgilerinizin yedeğini farklı bir yere alın, bu işlem her şeyi siler.,.
– işlemler sırasında bilgisayarınızın şarz aleti takılı olsun.
– işlem sonrası cihazınız ilk aldığınız gün gibi windows ve driver ve gerekli programlar kurulu halde karşınıza gelir. sonrada yüklediğiniz program vb. ayarlar silinir. onları tekrardan yüklemeniz gerekir.
 • ilk olarak bilgisayarınız açılıyor ise yeniden başlat tuşuna CTRL+Shift Tuşlarına basılı olarak tıklayın. ekran yeniden başlayana kadar ctrl+shift tuşlarını bırakmayın. yani CTRL + SHIFT ve yeniden başlat yazan yere aynı anda tıklayın CTRL + shift tuşlarını cihazınız ekranında DELL yazısını görene kadar bırakmayın. Bilgisayarınız hiç açılmıyor ise bu ekran kendiliğinden gelecektir. Bu ekranda Sorun Gider diyoruz.
   
 • daha sonra gelen ekranda Factory İmage Restore yi seçiyoruz.

 

 • Support Assist OS Recovery ekranından Restore now deyip işlemi başlatıyoruz.

 

 • cihazımız format işine başlayacak, ardından ilk aldığınız gün gibi karşınıza gelecek.

Yorumlar 2

 • selam, ben win 10 dan win 7 ye geçiş yapmak istedim, formatı atma sırasında pc’nin kendini yeniden başlatma ihtiyacı olduğunda SupportAssist OS Recovery asistanı devreye giriyor ve tüm çabalar boşa gidiyor yani kurulum aşaması bitince pc kendini yeniden başlatamıyor SupportAssist OS Recovery başlamasa format tamamlanacak ne yaptıysam devre dışı bırakma dahil (bios) türlü deneyler yaptım yine de olmuyor bu konu ile ilgili yardımlarınızı görüşlerinizi bekliyorum sevgiler..

  • bios ayarlarında uefi ayarlarını doğru yaptığınızdan emin olun.
   boot ayarlarında hdd yi ilk sıraya alın.
   muhtemelen bios işletim ssitemini göremediği için her seferinde recovery ekranına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.