Bilgisayarlar arası ağ kurma bilgisayarlar arası wireless ağ kurma, bilgisayarlar arası ağ kurma windows 7

Bilgisayarlar arası ağ kurma

bilgisayarlar ve aygıtlar arasında belirli bir amaç (örneğin, bir toplantı sırasında belge paylaşmak veya birden fazla oyuncu ile bilgisayar oyunu oynamak) için kurulan geçici bir bağlantıdır. Ayrıca bir Internet bağlantısını geçici ağınızdaki diğer kişilerle geçici olarak paylaşabilirsiniz, böylece o kişilerin kendi Internet bağlantılarını ayarlamaları gerekmez. Geçici ağlar yalnızca kablosuz olabilir. Bu nedenle, geçici ağ oluşturabilmeniz veya böyle bir ağa katılabilmeniz için bilgisayarınızda bir kablosuz ağ bağdaştırıcısı olması gerekir.

 1. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni tıklatıp açın.
 2. Yeni bağlantı veya ağ kurun öğesini tıklatın.
 3. Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) ağ kur’u tıklatın, İleri’yi tıklatın ve sihirbazın adımlarını uygulayın.

  Notlar

  • Ağa bağlı bilgisayarların biri veya daha fazlası etki alanına katılırsa, ağı kullanan her kişinin, o bilgisayardaki paylaşılan öğeleri görüp onlara erişebilmek için ağı kullanan her kişinin bir kullanıcı hesabının olması gerekir.
  • Ağa bağlı bilgisayarlar etki alanıyla birleştirilmemişse ancak paylaşılan öğelere erişmeleri için kişilerin bilgisayarınızda bir kullanıcı hesabının olmasını zorunlu kılmak istiyorsanız, Gelişmiş paylaşım ayarları’nda parola korumalı paylaşımı etkinleştirin.

    Parola korumalı paylaşımı açmak için

   1. Gelişmiş paylaşım ayarları’nı tıklatıp açın.
   2. Geçerli ağ profilini genişletmek için köşeli çift ayracı  tıklatın.
   3. Parolalı koruma kapalıysa, Parola korumalı paylaşımı aç’ı tıklatın ve ardından Değişiklikleri kaydet’i tıklatın.  Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  • Tüm kullanıcılar geçici ağdan bağlantılarını kestiklerinde veya ağı kuran kişi bağlantısını kesip ağın diğer kullanıcılarının erişimi dışına çıktığında geçici ağ (oluştururken kalıcı bir ağ olmasını istemediyseniz) otomatik olarak silinir.
  • Internet bağlantınızı paylaşıyorsanız, geçici ağdan bağlantınızı kestiğinizde İnternet bağlantısı paylaşımı (ICS) devredışı kalır, ICS’yi etkinleştirdiğiniz eski geçici ağdan bağlantıyı kesmeden yeni bir geçici ağ oluşturun ya da oturumu kapatıp yeniden oturum açın (geçici ağdan bağlantıyı kesmeden).
  • Geçici ağ kurup Internet bağlantınızı paylaşırsanız ve biri aynı bilgisayara Hızlı Kullanıcı Geçişi’ni kullanarak oturum açarsa, o kişiyle paylaşmamış olsanız dahi Internet bağlantısı paylaşılmaya devam eder.

   

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.