Asus X550 Seri Notebook recovery, recovery key, format, resetleme

Asus X550 Serisi Notebook recovery, recovery key, format, resetleme ve fabrika ayarlarına getirme

Merhaba arkadaşlar Asus X550 Serisi notebook bilgisayarınıza format atıp ilk haline getirmek istiyorsanız ve fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız işte yapacaklarınız:

Not:
-bu işlemi yapabilmeniz için bilgisayarınızın daha önce cd veya usb ile formatlanmamış, orjinal haliyle duruyor olması lazım.
-bu işlem sırasında bilgilerinizin yedeğini farklı bir yere alın, bu işlem her şeyi siler.,.
– işlemler sırasında bilgisayarınızın şarz aleti takılı olsun.
– işlem sonrası cihazınız ilk aldığınız gün gibi windows ve driver ve gerekli programlar kurulu halde karşınıza gelir. sonrada yüklediğiniz program vb. ayarlar silinir. onları tekrardan yüklemeniz gerekir.

 

  • ilk olarak bilgisayarınız açılıyor ise yeniden başlat tuşuna CTRL+Shift Tuşlarına basılı olarak tıklayın. ekran yeniden başlayana kadar ctrl+shift tuşlarını bırakmayın. yani CTRL + SHIFT ve yeniden başlat yazan yere aynı anda tıklayın CTRL + shift tuşlarını cihazınız ekranında asus yazısını görene kadar bırakmayın. Bilgisayarınız hiç açılmıyor ise bu ekran kendiliğinden gelecektir.
  • yukarda yazılanları yaptıktan sonra karşınıza bu ekran gelir bu ekranda sorun gider diyoruz.

 

  • daha sonra bu bilgisayarı sıfırla diyoruz.

 

  • daha önce yedeklerinizi aldığınızı varsayarak herşeyi kaldır diyoruz.

 

  • son olarak gelen ilerleme tuşlarına basarak recovery işlemini başlatıyoruz. Cihazımız recovery sonrası ilk aldığınız gün gibi karşınıza gelir.

Yorumlar 1

  • Bu cihazın kendi orjinal recovery menüsü değildir. Hakiki recovery microsoft windows ortamı ile hazırlanmaz. Farklı bir yazılım çıkar ve birkaç tane seçenek sunar. bitiminde de hazır imaj PC ye açılır.
    Bu anlattığını Windows 8 ve Windows 10 ile gelen hazır kendi kendini kur sistemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.