ASUS TUF Gaming F15 FX506HC Windows kurulumu, ASUS no ssd during Windows installation

Merhaba,

ASUS TUF Gaming F15 FX506HC’nizde Windows kurulumu sırasında sabit disk (HDD) görünmüyorsa veya SSD algılanmadı hatası alıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

  1. İlk olarak, BIOS ayarlarını kontrol edin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygun tuş kombinasyonunu kullanarak BIOS ayarlarına erişin. Genellikle bu tuş F2 veya Del tuşudur. BIOS ayarlarına erişmek için kullanım kılavuzunuza bakabilirsiniz.
  2. BIOS ayarlarında, “Advanced” (Gelişmiş) veya “Storage” (Depolama) menüsüne gidin ve “SATA Mode” (SATA Modu) ayarını “AHCI” olarak değiştirin.
  3. BIOS ayarlarında “Boot” (Önyükleme) menüsüne gidin ve “Boot Option Priorities” (Önyükleme Öncelikleri) seçeneğine tıklayın. Burada, önyükleme sırasını değiştirmek için HDD veya SSD’yi ilk sırada tercih edin.
  4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows kurulumuna başlayın. Windows yükleme arayüzüne girdiğinizde, “Load Driver” (Sürücü Yükle) düğmesine tıklayın ve AHCI sürücülerinizi yükleyin. Sürücüleri ASUS web sitesinden veya depolama aygıtınızın üreticisinin web sitesinden indirebilirsiniz.
  5. Sürücüleri yükledikten sonra, HDD veya SSD’yi seçebileceğiniz disk bölümlendirme ekranına yönlendirileceksiniz. Bu adımdan sonra, Windows kurulumu normal şekilde devam etmelidir.

Bu adımları izledikten sonra HDD’nizi veya SSD’nizi Windows kurulumu sırasında başarıyla algılayabilirsiniz. Ancak, eğer sorun devam ederse, bir teknik destek uzmanından yardım almanızı öneririz.

VİDEOLU ANLATIM:


About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir