Sor Bilene Bilen Cevaplasın

Tam Versiyon: Windows 8 Yüklü Toshiba Notebookları Windows 7 ye Çevirme
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sayfa: 1 2 3 4 5 6
Windows 8 Yüklü Toshiba Notebookları Windows 7 ye Çevirme

Merhaba, Toshiba notebook Windows 8' den Windows 7' yi Kurulumu Resimli olarak anlatacağım. Windows 8 yüklü cihazınızın windows 7 kurulumu biraz zor görünsede bir iki püf noktayı hallettikten sonra gayet kolaydır.

[Resim: 23jiq9j.jpg]
İlk olarak bilgisayar açılır açılmaz f2 tuşuyla biosa giriyoruz. Bios ekranında Security sekmesinde Secure Boot Seçeneğini "Disable" yapıyoruz.

[Resim: 2njm5bm.jpg]
Advanced Sekmesinden "System Configuration" Menüsüne giriyoruz.

[Resim: 2vnhxfq.jpg]
ardından karşımıza gelen sayfada "Boot Mode" yazan yerden " CSM BOOT" U Seçiyoruz.

[Resim: 14x30nc.jpg]
aynı ekranda Controller Mode yazan yeri de "AHCI" yi seçiyoruz.

iki önemli konu:

1- ( burada şunu belirtmek istiyorum Ahci seçtiğinizde mavi ekran hatası alıyorsanız kurulumu Compatibilty ile başlatıp ilk yeniden başlatmada biosa girip ahci ye çevirin.)

2- (Seçilen Disk Gbt Bölümü Hatası alan arkadaşlar şu yolu denesin)

[Resim: 14x30nc.jpg]
System Configuration menüsü bu şekilde olmalıdır.

Ve Son olarak Exit Menüsüne Gelip Save And exit deyip bilgileri kaydedip çıkıyoruz.

Ve kurulumumuz başlıyor kurulum sırasında hata alan arkadaşlar yukarda önemli iki konu yazan yeri okumayı unutmayın.

[Resim: 157fbzq.jpg]
ve mutlu son.
KARDEŞİM ALLAH SENİ İNANDIRSIN SIRF SANA TŞK ETMEK İÇİN ÜYE OLDUM ALLAH RAZI OLSUN SENDEN BABACAN Wink
ya kardeş başlangıç dediğin neresi benim bilgisayar senin bilgisayarın aynısı da bilmiyorum
(08-24-2014, 07:39 PM)Ahmet Levent demiş ki: [ -> ]ya kardeş başlangıç dediğin neresi benim bilgisayar senin bilgisayarın aynısı da bilmiyorum

Bilgisayarı kapatıp tekrar açtığında ilk gelen toshiba vb. yazan ekran başlangıç ekranıdır.

Bu ekranda F2 tuşuna basacaksın.
Ayarlarin hepsi biostan yapılıyor. Biosa f2 ile girip ayarlati yapıyorsun .
kardeş sen bana Toshiba leading innovation yazan yerde tıkla dedin ama 10 kez denedim olmadı yardım lütfen bide f2 ye fn tuşu gerekli mi Sad
(08-25-2014, 02:45 AM)Ahmet Levent demiş ki: [ -> ]kardeş sen bana Toshiba leading innovation yazan yerde tıkla dedin ama 10 kez denedim olmadı yardım lütfen bide f2 ye fn tuşu gerekli mi Sad

fn tuşu ile f2 ye bas dediğin gibi olabilir.
kardeş ben bunu yaptığımda tekrardan istediğimde recvery çalışacakmı,
Recoveryde sıkıntı olursa biliyorsun sistem değişikliği garanti dışı kalmasına sebeb oluyor saolasın şimdiden
(09-19-2014, 11:30 PM)crk7 demiş ki: [ -> ]kardeş ben bunu yaptığımda tekrardan istediğimde recvery çalışacakmı,
Recoveryde sıkıntı olursa biliyorsun sistem değişikliği garanti dışı kalmasına sebeb oluyor saolasın şimdiden

recovery maalesef silinecek, tekrar çalışma imkanı yok. program ürünü garantiden çıkarmaz. İşletim sistemi değiştirmek, sistemde herhangi bir şekilde yazılımla ilgili herhangi birşey yapmak garantiyi etkilemez. Bazı teknik servisler bunu söylese de etkilemez, yalan söylüyorlar. Üreticiye göre de değişmez bu durum. Kuralları üretici belirlemiyor, hukuk belirliyor, garanti de üreticinin bir lütfu değil, sizin yasal hakkınız.
haklarımızı bilmemiz gerekiyorHuhsaolasın admin hemcvp için hem site için.
Sayfa: 1 2 3 4 5 6